Mülakat Teknikleri

Mülakat teknikleri etkinliği, öğrencilerin iş görüşmelerinde zorluk çekmemeleri için her yıl en az bir kere düzenlemektedir. Söz konusu etkinlik KISBÜ KARGEM Danışma Kurulu üyeleri veya özel sektörden gelen talepler doğrultusunda şirketlerin İnsan Kaynakları uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Özgeçmiş Yazım Teknikleri Eğitimleri

KISBÜ KARGEM Danışma Kurulu üyeleri tarafından verilen “Özgeçmiş Yazım Teknikleri Eğitimi”, öğrencilerin işverenle ilk buluşma aracı olan CV’lerini, etkili, hedefe uygun ve değerlerini yansıtacak şekilde hazırlayabilmelerini sağlamayı amaçlamakta; buna amacı gerçekleştirmeye yönelik yöntem ve teknikleri içermektedir.

Kariyer Günleri

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerini sektör profesyonelleri ile bir araya getirmeyi amaçlayan Kariyer Günleri her yıl belirli günlerde şirketlerin ve profesyonellerin sunumları ile fuar alanında stand kurmaları suretiyle gerçekleşmektedir.

Kariyer Seminerleri

Farklı fakülte ve bölümlerde eğitim gören Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak özelleştirilmiş etkinlikler olan Kariyer Seminerleri öğrencilerin kendi bölümleri ile ilgili sektörler konusunda bilgilendirilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda öğrenciler hem meslekleri tanımakta hem de farklı iş olanakları hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.